Controlul Curții de Conturi a fost finalizat

În ultima perioadă, la Primăria Felnac s-a desfășurat un amplu control al Curții de Conturi, care a vizat perioada 2012-2019.

„Așa cum am anunțat și în numărul trecut, la nivelul primăriei am avut un control al Curții de Conturi, care a dat peste cap activitatea instituției, și ne cerem scuze cetățenilor care poate nu au fost serviți cu promptitudinea dorită. A fost vizată perioada 2012-2019 și pot să-i anunț pe cetățeni că acest control s-a încheiat cu bine pentru perioada în care am ocupat funcția de primar. Din păcate, avem câteva probleme legate de activitatea instituției de dinainte de 2016, iar în perioada următoare va trebui să le remediem, să recuperăm prejudiciile de la cei care au greșit“, susține primarul Felnacului.