Bilanț: Cel mai important proiect din 2020 este introducerea gazului metan în comună

Cel mai important proiect al administrației noastre în 2020 și anii care urmează este fără îndoială introducerea gazului metan în comuna Felnac, inclusiv în satul Călugăreni. De mai bine de doi ani am început să ne pregătim pentru această investiție, anticipând practic faptul că se vor deschide finanțări pentru introducerea gazului metan în localități, astfel că am refăcut studiul de fezabilitate care era vechi de mai bine de 10 ani. Imediat ce a apărut oportunitatea obținerii unor finanțări europene, am luat legătura cu primarul de la Zădăreni, iar împreună am avut discuții la Consiliul județean, de unde am obținut toate avizele necesare.

La finalul lunii decembrie, am depus cererea de finanțare pe fonduri europene, alături de alte 4-5 comune din județul Arad. Știam că sunt foarte puțini bani, dar ne-am pregătit bine, am depus toată documentația și cu ajutorul lui Dumnezeu vom intra în această sesiune de finanțare.