Noi fonduri europene pentru comuna Felnac

Administrația comunei Felnac se dovedește, din nou, una dintre cele mai performante din județ, în ceea ce privește atragerea de fonduri europene și guvernamentale.

Săptămâna trecută, la Ministerul Dezvoltării, primarul Ioan Malița a semnat alte două contracte de finanțare din fonduri europene, prin PNRR.

„Am obținut finanțare pentru alte două investiții, fiind deja semnate contractele pe PNRR. Este vorba despre reabilitarea termică a blocului de locuințe din Felnac și realizarea GIS-ului comunei, adică introducerea în sistemul electronic a tuturor datelor aferente comunei, de la populație, terenuri, proprietăți etc.

Și nu ne oprim aici. Așteptăm în perioada următoare alte două finanțări pentru reabilitarea remizei de pompieri și dotarea școlilor. La acest moment avem 21 de proiecte, în diferite stadii“, spune Ioan Malița.