În noaptea de Revelion, locuitorii din comuna Felnac sunt aşteptaţi în faţa primăriei!

Ultimele clipe ale anului 2023 şi primele din anul care va veni pot fi petrecute de locuitorii comunei Felnac în faţa primăriei. Autorităţile aşteaptă ca localnicii să fie prezenţi în număr cât mai mare, la cumpăna dintre ani. După trecerea în 2024, cei prezenţi în faţa Primăriei Felnac vor putea ciocni un pahar de şampanie, iar mai apoi vor asista la un foc de artificii.

„Aştept ca cetățenii să vină în faţa Primăriei Felnac şi să numărăm împreună ultimele secunde ale anului 2023. Am decis să continuăm această tradiție și să ne bucurăm împreună de noul an. Vom ciocni un pahar de şampanie şi vom asista la un foc de artificii. Îi invit pe cei care doresc să ni se alăture să o facă fără rezerve, astfel încât la trecerea în 2024 să fim cât mai mulţi pentru a sărbători evenimentul”, a spus primarul comunei Felnac, Ioan Malița.