Continuă lucrările la investițiile pe fonduri europene

În această perioadă, în comuna Felnac se derulează ample investiții, realizate cu fonduri europene, prin PNRR.

„Continuăm lucrările la cele două proiecte pe fonduri europene, la remiza de pompieri, unde se lucrează zi de zi și urmează să montăm acoperișul. De asemenea, lucrăm și la blocul de locuințe, unde înlocuim acoperișul. Din păcate, aici am avut o problemă, pentru că vremea nu a fost favorabilă și în urma precipitațiilor abundente, unele apartamente au fost afectate, motiv pentru care îmi cer scuze și pe această cale proprietarilor. Vreau să îi asigur că imediat ce se va monta acoperișul, vom demara lucrări de reparații la apartamentele afectate, totul urmând a fi suportat de constructor, cetățenii nu vor avea nicio cheltuială“, susține primarul Malița.