Victoria Felnac e revelaţia primăverii, în Liga a IV-a!

Victoria Felnac a început excelent stagiunea de primăvară din Liga 4 Arad, totul culminând cu victoria clară de sâmbătă, 4-1 în faţa echipei de pe locul 4 înaintea rundei a 20-a, trupa de la graniţă cochetând mult timp chiar şi cu podiumul. Frontiera Curtici nu a avut nicio şansă în fieful lui “VI-FE”, echipă ce şi-a trecut în cont a treia victorie la rând din tot atâtea meciuri în acest an, cu acelaşi scor! Cu o cu totul altă faţă după ce a transferat în iarnă o echipă întreagă, Felnacul a reuşit să obţină în doar trei etape ce nu a reuşit în toată toamna lui 2018, adică în 17 meciuri! Succesele la fel de categorice cu Săvârşinul şi Glogovăţul au fost confirmate în faţa revelaţiei de până acum a campionatului. După 20 de minute era deja 2-0, după autogolul lui Trifoi şi reuşita superbă din lovitură liberă de la 20 de metri a lui Vali Fritea. Curticiul a redus din handicap cu două minute înainte de pauză, prin Hanc, lăsând falsa impresie că poate relansa disputa. Victoria a fost însă la cârma jocului şi în partea a doua, iar Banilievici şi Răzvan Fritea au stabilit scorul final, preferat de “VI-FE” în acest început de primăvară, 4-1!