Se caută soluții pentru gara din Felnac

Zona gării din Felnac reprezintă o rușine pentru comună, fiind o problemă de ani de zile, care a rămas nerezolvată.

Primarul Ioan Malița a luat legătura cu reprezentanții CFR, pentru a găsi o soluție de modernizare a zonei respective. „Am avut discuții cu directorul Regionalei CFR Timișoara și cu un reprezentant al lor, care a venit la primărie, pentru a discuta situația gării, să găsim o soluție pentru acea clădire dezafectată, care e un pericol public. Cred că cea mai bună variantă ar fi să demolăm acele ruine, iar cu materialele rămase să construim o sală de așteptare, să nu mai stea oamenii în ploaie, toalete și tot ce este necesar pentru a crea condiții civilizate celor care călătoresc cu trenul“, spune Malița.