Lucrări cu firma primăriei

Pe raza comunei se fac în continuare lucrări cu firma primăriei, finalizându-se reabilitarea trotuarelor din vale. De asemenea, au demarat lucrările la gardul care împrejmuiește curtea primăriei, o zonă lăsată de izbeliște până în 2016. „Tot cu firma primăriei vom demara lucrări la fațada grădiniței, lucrări de întreținere și reparații la școli, igienizarea claselor, paluxarea podelelor, pentru ca la începutul anului școlar copiii să aibă condiții decente în unitățile de învățământ“, spune Malița.

Dacă tot suntem la capitolul școli, să spunem că Primăria Felnac a solicitat în aceste zile, de la ocoale silvice de stat sau private, oferte pentru lemnul de foc, astfel încât instituțiile din comună să fie aprovizionate pentru iarnă. „Deocamdată nu există lemn pe piață, pentru că s-au scos târziu parchetele la licitație. După 1 septembrie vom putea achiziționa lemnul de foc, iar școlile și primăria vor fi aprovizionate cu lemne, astfel încât să nu existe nicio problemă pe timp de iarnă“, declară primarul Malița.