Apel la cetățenii comunei!

Viceprimarul Florin Brie face încă un apel la cetățenii din comuna Felnac să-și întrețină spațiile din fața casei, pentru ca fața comunei să nu aibă de suferit.

„Cu toții ne dorim să avem o comună frumoasă, să nu ne fie rușine atunci când cineva ne trece pragul. Noi am demarat în această primăvară acțiuni de igienizare, cu firma primăriei, am curățat șanțurile și am tuns iarba, ne ocupăm de spațiile din fața instituțiilor, dar și cetățenii trebuie să își aducă aportul la această acțiune de a păstra comuna îngrijită. Îi rog și pe această cale pe cetățenii din Felnac și Călugăreni să îngrijească domeniul public din fața gospodăriilor, să văruiască pomii, să-și repare gardurile, să nu arunce gunoaie pe stradă“, spune viceprimarul Florin Brie.