Copiii din Felnac au primit pachete de Crăciun

Şi în acest an, copiii de la grădiniţă şi de la școală au primit, din partea autorităţilor locale, cu sprijinul sponsorilor, pachete de Crăciun. Primarul Ioan Malița spune că dorește să continue această tradiţie, ca cei mici să fie bucuraţi cu un pachet, pe care-l primesc în această perioadă de dinaintea vacanţei de iarnă.

Moșul a venit și în acest an la preșcolarii și elevii din comună, fără nicio excepție. Fericirea lor este mulțumirea noastră și niciun efort nu este prea mare când este vorba despre copiii noștri. Am pregătit și în acest an pachete pentru copii, care au fost duse la unităţile şcolare şi mai apoi împărţite de către cadrele didactice. Această acțiune este mai mult decât gestul de a oferi un cadou, este o experiență, o bucurie pe care noi, administrația, cu sprijinul sponsorilor, în numele comunității, o facem copiilor. Emoția, fericirea și entuziasmul lor merită fiecare efort. Cu sufletul curat, în preajma Crăciunului, să fim recunoscători și să ne rugăm pentru cei pe care îi avem alături, pentru sănătatea noastră și a celor dragi. Să ne bucurăm de frumusețea vieții, a comunității, a familiei, așa cum este ea. Să avem curajul să credem, să sperăm, să luptăm pentru mai binele nostru și al celor din jur, pentru familie și pentru comunitate. Să prețuim ceea ce avem, este raiul nostru pe pământ! Să ne fim unii altora sprijin, lumină, iubire și pace”, spune Ioan Malița, primarul comunei Felnac.