Victoria Felnac este protagonistă la vârf și în actuala stagiune!

Victoria Felnac a fost protagonistă la finele stagiunii trecute din primul eșalon fotbalistic județean. Asta pentru că decidea campioana județeană în cel de-al treilea minut de prelungire al meciului de la Pîncota, cu Unirea Sântana.

Felnăcanii sunt în lupta la vârf și în actuala stagiune, terminând turul Ligii a IV-a pe locul 5, la doar șase puncte de liderul Viitorul Arad și un palmares pozitiv în fața celorlaltor forțe ale campionatului. Are 29 de puncte și un bilanț de 9 victorii, 2 egaluri și doar 3 înfrângeri, cel mai bun golaveraj, 53-21 și cel mai bun atac! „VI-FE” le-a bătut în toamnă pe Curtici și Sântana, a remizat cu Viitorul și a pierdut doar cu Păulișana Păuliș. Trupa roș-albă se mai poate lăuda cu cea mai lungă serie de victorii din campionat, 7 la număr, între etapele 8 și 15 (într-una a stat ca urmare a numărului impar de echipe). Între aceste succese s-a numărat și un entuziasmant 4-0 cu Unirea Sântana, la Horia, provocând atunci și schimbarea lui Radu Anca cu Adrian Abrudean, pe banca uniriștilor.