Felnacul are nevoie de fonduri de la CJA

Ca în fiecare an, comuna Felnac așteaptă să i se acorde respectul cuvenit din partea autorităților județene, care au datoria de a contribui la dezvoltarea comunei, cu fonduri, așa cum și cetățenii Felnacului contribuie cu bani la bugetul județului. Tocmai de aceea, consilierii locali din partea PNL sunt chemați să pună și ei umărul la ducerea la bun sfârșit a proiectelor Primăriei Felnac. Ioan Malița așteaptă ca cei de la PNL să facă demersurile necesare la Consiliul Județean Arad, pentru ca toate proiectele depuse de Primăria Felnac să primească finanțare din partea CJA, așa cum a promis președintele Iustin Cionca.

„Și în acest an, Primăria Felnac a făcut o solicitare oficială către Consiliul Județean Arad, pentru a cofinanța proiectele noastre. Președintele Iustin Cionca a declarat public că CJA va da bani doar pentru cofinanțări, astfel că ne așteptăm să se țină de cuvânt, așa cum așteptăm un sprijin din partea consilierilor PNL Felnac, care trebuie să arate că le pasă de comuna lor, de cetățenii din comună. Noi am solicitat cofinanțări pentru proiectele de la Ministerul Dezvoltării, pentru proiectele locale, fiindcă avem destule, de la amenajare parc în comuna Felnac, la amenajare trotuare, construire casă mortuară. Sperăm, cum spuneam, ca cei de la Consiliul Județean Arad să ne sprijine cu toate aceste cofinanțări, pentru că la Felnac se lucrează, se fac proiecte, nu stăm ca alții să așteptăm să vină cineva de la centru să lucreze în locul nostru“, declară Malița.