A fost montat noul acoperiș la sediul primăriei

Continuă lucrările și la proiectul de extindere și reabilitare a Primăriei Felnac, o investiție finanțată din fonduri guvernamentale, prin Programul Național de Dezvoltare Locală.

„Spuneam în numărul trecut de faptul că avem țigla pentru primărie și urmează să schimbăm acoperișul în această perioadă. Iată că ne-am ținut de cuvânt, sediul primăriei are un acoperiș nou, iar leațurile nu au putrezit, așa cum povesteau unii zvonaci de meserie, prin Felnac. Acum, acele personaje vor fi nevoite să inventeze noi povești de păcălit alegătorii, fiindcă se vede că minciuna cu acoperișul de la primărie a avut picioare scurte. Păcat că unii își consumă energia pentru a băga bețe-n roate, în loc să pună umărul la dezvoltarea comunei noastre. Dar nu vreau să spun nimic mai mult, suntem în Săptămâna Mare, trebuie cu toții să fim mai buni, mai înțelegători, așa că le transmitem pe această cale și celor care nu se bucură de rezultatele echipei din primărie multă sănătate și sărbători fericite alături de cei dragi“, spune primarul Ioan Malița.