Sediul primăriei, aproape de finalizare

Primăria Felnac are în derulare un alt proiect cu fonduri guvernamentale, finanțat prin Programul Național de Dezvoltare Locală, care vizează extinderea sediului primăriei, un proiect în valoare de 1,6 milioane de lei, lucrările fiind în plină desfășurare.

„Mai avem puțin de lucru la sediul primăriei, deja s-a pus și gresia pe holuri, se zugrăvește, lucrările sunt extrem de avansate. În 2021 vom finaliza și acest proiect, ultimul din cele obținute pe PNDL, în Guvernarea PSD și așteptăm ca și cei de la PNL să sprijine comuna noastră, măcar cu aceleași sume. Noi am fi mulțumiți dacă în următorii patru ani vom putea primi finanțări din partea noului guvern, la nivelul finanțărilor primite pentru asfaltări, școli, iluminat sau primărie“, declară primarul Ioan Malița.