Primarul Ioan Malița trece în revistă evenimentele culturale ce vor avea loc în acest an

Primarul Ioan Malița a trecut în revistă proiectele culturale care vor mai avea loc în acest an în comuna Felnac:

„Anul acesta mai avem câteva evenimente de organizat și mă refer aici în primul rând la Hramul Bisericii, care este în ziua Sfinților Mihail și Gavril. De asemenea, dacă situația pandemică ne va permite și totul va fi bine, vom organiza din nou și Târgul de Crăciun. Este un eveniment cu totul special, foarte apreciat și apropiat de sufletele locuitorilor din comuna noastră și tocmai de aceea țin neapărat să îl organizăm. Este un eveniment mult așteptat, pe care îl organizăm de câțiva ani de zile, iar comunitatea din Felnac s-a bucurat de fiecare dată de el“, a încheiat Ioan Malița.