Bani pentru cultură, învățământ și sport

În bugetul pe 2017 s-au acordat sume importante nu doar pentru investiții, ci și pentru învățământ, cultură sau sport. În acest sens, cei mai buni elevi la învățătură vor beneficia în aceast an de premii din partea Primăriei Felnac.

De asemenea, există asigurată finanțarea pentru #Victoria Felnac, atât pentru echipa mare de fotbal, cât și pentru cele de copii și juniori, dar și pentru secția de judo.

Pentru cultură, au fost alocate sume importante, iar primarul Ioan Malița promite un spectacol de neuitat și la Zilele comunei Felnac, care se vor desfășura, ca și anul trecut, în 14 și 15 august, cu o seară pentru tineret, în prima zi, iar a doua zi un spectacol pentru toate vârstele, cu invitați speciali din Arad și din țară.