S-au redeschis șantierele, în comuna Felnac

Vremea bună a făcut ca șantierele să se redeschidă în comuna Felnac și satul aparținător Călugăreni. Se lucrează la sala de sport, la bloc și remiză, la canalizare, dar și la proiectul de asfaltare a străzilor din zona industrială. „În această perioadă, se lucrează pe toate fronturile, la sala de sport am montat panourile și trecem la partea de interior, continuăm la canalizare, se lucrează la remiză și la blocul de locuințe. De asemenea, am demarat lucrările la proiectul de asfaltare a străzilor din zona industrială, atât în Călugăreni, cât și în Felnac, pe strada CFR. Vom merge cu asfaltarea până în Lunca Mureșului, dincolo de canton, unde vrem să facem în viitor o zonă de agrement. Suntem pe ultima sută de metri cu modificările la proiectul de la cămin și sperăm să reluăm și acolo lucrările cât de curând“, spune Ioan Malița.