Elevii din Felnac au fost întâmpinați cu săli de clasă dotate la standarde europene, la început de an școlar

Începutul anului școlar la Școala „Aurel Sebeșan” din Felnac a fost un eveniment așteptat cu mult entuziasm și emoție, atât de către elevi și părinți, cât și de către cadrele didactice. Momentul festiv a fost marcat de prezența autorităților locale, în frunte cu primarul Ioan Malița, care a rostit un discurs adresat întregii comunități școlare, subliniind importanța educației și eforturile depuse pentru a oferi elevilor condiții cât mai bune de învățare.

Elevii, părinții și profesorii s-au reunit pentru a sărbători începutul unui nou capitol în viața academică a tinerilor. Atmosfera a fost una plină de bucurie, iar zâmbetele copiilor, nerăbdători să-și revadă colegii și profesorii, au reflectat speranțele și așteptările pentru acest nou an școlar.

„Astăzi, ne-am adunat cu bucurie și entuziasm pentru a marca deschiderea unui nou an școlar la Școala Aurel Sebeșan din Felnac. Este un moment important pentru comunitatea noastră, care se îngrijește constant de educația și dezvoltarea copiilor.

În acest an, am realizat progrese semnificative în îmbunătățirea condițiilor de învățare. Datorită eforturilor depuse de administrația locală, am reușit să achiziționăm mobilier școlar nou. De asemenea, am investit în dotări IT moderne, astfel încât elevii noștri să aibă acces la tehnologie de vârf, esențială pentru o educație de calitate în secolul XXI.

Un alt aspect pe care l-am avut în vedere este amenajarea parcării din fața școlii. Acest proiect nu doar că va asigura un flux mai bun de trafic, dar va garanta și siguranța elevilor și a părinților în momentul sosirii și plecării de la școală.

Vă îndemn pe toți să profitați de aceste noi oportunități și să abordați acest an școlar cu deschidere și curaj. Împreună, putem transforma fiecare zi de școală într-o experiență plină de învățare și descoperire.

Închei prin a le mulțumi tuturor celor care au contribuit la aceste realizări și vă doresc un an plin de succes, inspirație și bucurii! La mulți ani și un an școlar excelent tuturor!“, a fost mesajul transmis de primarul Ioan Malița.