CNI a scos la licitație canalizarea și căminul cultural din Felnac

Compania Națională de Investiții a scos la licitație două obiective extrem de importante pentru comuna Felnac și anume: „Înființare rețea canalizare și stație de epurare în comuna Felnac, județul Arad“ și „Reabilitare, modernizare, extindere și dotare cămin cultural în comuna Felnac“. Sunt două proiecte importante, la care administrația locală lucrează de o bună perioadă de timp și care, iată, încep să prindă contur.

„Săptămâna trecută am fost la CNI, unde am primit două vești importante pentru noi și anume faptul că atât canalizarea, cât și căminul cultural au fost scoase la licitație. După cum știți, ani de zile ne-am zbătut să realizăm aceste proiecte, dar am întâlnit tot felul de piedici. La canalizare am obținut la un moment dat finanțare pe Fondul de Dezvoltare și Investiții, care ulterior s-a desființat și a trebuie să o luăm de la capăt, în timp ce la cămin a trebuit să lucrăm mult timp la documentație, la punerea în legalitate a imobilului. Sper ca licitațiile să meargă fără probleme și să demarăm cât mai repede lucrările“, spune primarul Ioan Malița.