Primăria dorește să construiască o capelă

Primăria Felnac are printre prioritățile din 2017 construirea unei capele, din banii de la bugetul local. Deocamdată, nu se știe exact unde va fi amplasată acea capelă, Primăria așteptând propuneri din partea cetățenilor. „Dorim ca din bugetul pe 2017 să realizăm o capelă în comuna Felnac, așa cum am promis încă din campanie. Deocamdată, avem varianta de a face această capelă în cimitir sau în curtea bisericii. Am discutat și cu părintele Petrică-Stelian Ungur, vis-à-vis de ideea de a face această capelă în curtea bisericii de la strada 4, dar nimic nu este bătut în cuie. Așteptăm propuneri de la cetățeni și în funcție de aceste propuneri vom stabili locația pentru capelă“, declară primarul Ioan Malița.