Curățenie în toată comuna

Viceprimarul Florin Brie s-a achitat și în luna ianuarie de treburile gospodărești de la nivelul comunei, care-i revin conform atribuțiilor. În luna ianuarie, s-au suplimentat cantitățile de lemne necesare instituțiilor, în special la școli, astfel că în această iarnă nu au existat probleme din acest puncte de vedere.

„Imediat după Revelion, am demarat o acțiune de ecologizare, în special în zona centrală, unde am adunat hârtii și alte resturi care erau pe domeniul public. Imediat ce vremea va permite, Primăria Felnac va demara curățenia de primăvară la nivelul întregii comune. Sperăm ca și cetățenii să fie alături de noi și să ne ajute atât la acțiunile de ecologizare, cât și la păstrarea curățeniei, zi de zi, în comuna Felnac“, susține viceprimarul Florin Brie.