Internet gratuit pentru cetățeni

Tot cu fonduri de la bugetul local, primăria a demarat un proiect prin care cetățenii vor beneficia de internet gratuit. „Am demarat o nouă investiție, care vizează montarea de camere de luat vederi în toată comuna, pentru a oferi o siguranță în plus cetățenilor, toate ieșirile și intrările fiind supravegheate. În cazul unor infracțiuni, vom putea identifica mult mai repede autorii, ceea ce va fi un ajutor pentru organele competente. De asemenea, am refăcut sistemele de alarmare și supraveghere la primărie, totul fiind prin internet. Nu în ultimul rând, vom avea trei puncte wireless în comună, în noul parc de la ieșirea spre Secusigiu, la Biserica ortodoxă și la Călugăreni, în zona bisericii. Cetățenii se vor putea contecta gratis la internet, accesând PRIMARIAFELNAC, nu va fi nevoie de nicio parolă“, anunță primarul Felnacului.