Copiii din Felnac vor primi pachete de Crăciun

Şi în acest an, copiii de la grădiniţe şi din ciclul primar vor primi, din partea autorităţilor locale, pachete de Crăciun. Este o tradiţie a ultimilor ani ca cei mici să fie bucuraţi cu un pachet, pe care-l vor primi în această perioadă de dinaintea vacanţei de iarnă.

„Am pregătit și în acest an pachete pentru copii, care vor fi duse la unităţile şcolare şi mai apoi împărţite de către cadrele didactice, în data de 22 decembrie. Mă bucur că la final de an putem face un cadou celor mai mici dintre noi. Ştiu că bucuria apropierii sărbătorilor de iarnă trebuie să fie resimţită de toţi, în egală măsură. De aceea le oferim aceste pachete specifice. Am fost întotdeauna preocupați să oferim condiții bune copiilor din comuna noastră, fie că a fost vorba de investiții în școli și grădinițe, de achiziția de tablete sau de astfel de gesturi, în prag de sărbători, care aduc bucurie în sufletele celor mici”, spune Ioan Malița, primarul comunei Felnac.