Felnacul, singura comună din județ care a obținut fonduri pentru piste de biciclete!

Comuna Felnac se poziționează din nou în frunte când vine vorba de atragerea fondurilor europene și guvernamentale! Grație determinării și viziunii primarului Ioan Malița, am obținut finanțare de la Administrația Fondului de Mediu pentru un proiect ambițios: construirea a 6,6 km de pistă de biciclete, care vor conecta centrul comunei noastre la pitoreasca zonă Lunca Mureșului.

Cu o investiție totală de 3,6 milioane de lei, acest proiect nu doar că promovează mobilitatea sustenabilă și un stil de viață sănătos, dar și plasează Felnacul ca singura comună din județul Arad care a reușit să obțină fonduri pentru astfel de infrastructură, de la AFM.

Această realizare subliniază angajamentul continuu al administrației Malița către dezvoltarea durabilă și îmbunătățirea calității vieții în Felnac. Suntem recunoscători pentru fiecare persoană care a contribuit la acest succes și abia așteptăm să vedem cum acest nou proiect va aduce beneficii comunității noastre.