Zeci de cetățeni, sprijiniți să monteze panouri fotovoltaice

Primarul Ioan Malița s-a implicat, alături de colegii din primărie și cu sprijinul unei firme specializate, în programul Casa Verde, pentru care zeci de felnăcani au depus cerere de finanțare. Astfel, în urma demersurilor făcute de administrația locală, nu mai puțin de 28 de gospodării beneficiază de aceste panouri, care ajută la reducerea cheltuielilor cu energia electrică. „Săptămâna trecută a început montarea panourilor fotovoltaice pe casele celor care și-au depus dosarul, prin programul finanțat de către AFM! Primăria Comunei Felnac a facilitat întocmirea dosarului și depunerea acestuia în prima sesiune și la fel va proceda și în a doua sesiune, iar rezultatele implicării se văd. Avem 28 de beneficiari cu panourile montate, iar lucrările continuă! Facem un apel la cei care doresc să depună cereri în a doua sesiune, să ne contacteze, iar angajații din primărie, împreună cu reprezentanții firmei de consultanță, îi vor îndruma cu tot ce au nevoie“, spune primarul Malița.