A început curățenia de primăvară

Venirea primăverii înseamnă pentru administrația comunei Felnac și demararea acțiunilor de igienizare și înfrumusețare a celor două localități.

„Noi am început deja acțiunile de curățenie la nivelul comunei și sperăm ca și cetățenii să ne urmeze exemplul. Este un apel pe care personal îl adresez tuturor cetățenilor, instituțiilor publice și agenților economici de a se implica în mod activ alături de lucrătorii primăriei, la curățenia de primăvara. Îmi exprim speranța că efortul primăriei va fi sprijinit de către comunitatea locală, atât prin acțiuni concrete, cât mai ales prin păstrarea curățeniei și renunțarea la unele obiceiuri anticivice de aruncare a diferitelor deșeuri pe domeniul public“, spune viceprimarul Florin Brie.