Noi proiecte finanțate prin AFM

Primarul comunei Felnac, Ioan Malița, a participat la Arad, la o întâlnire de lucru extrem de utilă, între președintele Administrației Fondului de Mediu (AFM), Laurențiu Neculăescu, și primarii din județ.

„Am avut o întâlnire extrem de utilă la prefectură, cu președintele AFM, domnul Neculăescu, o inițiativă lăudabilă a domnului deputat Mihai Fifor. Cred că e nevoie de mai multe astfel de întâlniri, cu miniștrii, secretari de stat, șefi de agenții guvernamentale, prin care să putem primi răspunsuri la diferitele probleme cu care ne confruntăm atunci când vrem să depunem proiecte. Întâlnirea a fost extrem de utilă, iar drept urmare am primit răspunsurile necesare și am depus un proiect pentru a realiza piste de biciclete în Felnac și de asemenea pregătim un alt proiect, pentru a achiziționa microbuze electrice, care vor fi folosite la școli și în activitățile cultural-sportive“, spune primarul Ioan Malița.