Două firme se bat pentru introducerea gazului în comuna Felnac

Licitația lansată de Primăria Felnac pentru proiectul „ALIMENTARE CU GAZE A COMUNELOR FELNAC (SATELE FELNAC ȘI CĂLUGĂRENI) ȘI ZĂDĂRENI (SAT BODROGU NOU), JUDEȚUL ARAD se apropie de final. Proiectul, finanțat de Ministerul Dezvoltării prin Programul Național de Investiții „Anghel Saligny”, va fi în valoare de 23.798.452,03 RON, cu fonduri integrale de la bugetul de stat.

„Am finalizat partea de depunere a ofertelor pentru gaz. Sunt două firme care s-au înscris la licitație și acum așteptăm să se desemneze câștigătorul de către firma de consultanță care se ocupă de procedură. Sper ca lucrurile să se miște cât mai repede și să începem investiția în această vară, cel târziu în toamnă“, declară primarul Ioan Malița.

Vă reamintim că, prin Programul Național de Investiții ”Anghel Saligny” sunt alocate 65,5 miliarde de lei pentru extinderea și modernizarea rețelelor de drumuri, poduri, apă, canalizare și distribuția gazelor naturale.